ZAMAWIANIE E-RECEPT NA LEKI ZAŻYWANE PRZEWLEKLE

Nowe­li­za­cja prze­pi­sów prawa daje obec­nie moż­li­wość wysta­wie­nia recept na leki sto­so­wane w cho­ro­bach prze­wle­kłych bez koniecz­no­ści prze­pro­wa­dze­nia każ­do­ra­zowo bada­nia Pacjenta.
 
Zamó­wie­nie doty­czy zatem leków sto­so­wa­nych w cho­ro­bach prze­wle­kłych, któ­rych zaży­wa­nie udo­ku­men­to­wane jest w pro­wa­dzo­nej doku­men­ta­cji medycz­nej Pacjenta. Pacjent może zamó­wić e-receptę na swoje leki bez koniecz­no­ści uma­wia­nia się na wizytę. Doty­czy to Pacjen­tów zde­kla­ro­wa­nych do leka­rza POZ w naszej przy­chodni EVAmed
 
Zamó­wie­nie na leki można skła­dać oso­bi­ście w sie­dzi­bie przy­chodni, jak rów­nież tele­fo­nicz­nie np. w dro­dze tele­po­rady na wska­zane numery tele­fo­nów: 18 352 74 33 i 790 860 500
lub napi­sać mail na adres: recep­ty­@e­va­med.gor­lice.pl
 
W razie jakich­kol­wiek wąt­pli­wo­ści lekarz ma prawo odmó­wić wypi­sa­nia recept.
W takich sytu­acjach wyma­gana jest wizyta u leka­rza.
 

OGŁOSZENIE O NISZCZENIU DOKUMENTACJI MEDYCZNEJ
BEZ MOŻLIWOŚCI ODTWORZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Uprzejmie informujemy, że planowane jest niszczenie dokumentacji medycznej indywidualnej wewnętrznej pacjentów leczonych przed rokiem 2003 w NZOZ EVAmed sp. z o.o. w Gorlicach ul. Władysława Broniewskiego 9

Istnieje możliwość odbioru tej dokumentacji przez osoby uprawnione. Osoby zainteresowane odbiorem indywidualnej dokumentacji medycznej przeznaczonej do zniszczenia, tj.:

  • pacjenci,
  • przedstawiciele ustawowi pacjentów (np. rodzice dzieci będących pacjentami),
  • osoby upoważnione przez pacjenta

– będą mogły odebrać dokumentację po zgłoszeniu się do placówki do dnia 30.06.2025

Po upływie wyznaczonego terminu prowadzona i przechowywana w postaci papierowej dokumentacja medyczna, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, zostanie przeznaczona do zniszczenia.

Podstawa prawna: art. 29 ust. 2 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Aby zostać Pacjentem naszej przychodni
wystarczy przyjść i złożyć deklarację.

Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ) jest częścią systemu opieki zdrowotnej i zapewnia zdrowym i chorym świadczenia zdrowotne w przychodni lub w domu.

  • Do zakresu opieki należą świadczenia zdrowotne, profilaktyczne, diagnostyczne, lecznicze, rehabilitacyjne oraz pielęgnacyjne z zakresu medycyny ogólnej, rodzinnej, chorób wewnętrznych i pediatrii udzielane w ramach ambulatoryjnej opieki zdrowotnej.
  • Jeżeli jesteś ubezpieczony, masz prawo do swobodnego wyboru lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz pielęgniarki i położnej spośród lekarzy, pielęgniarek i położnych ubezpieczenia zdrowotnego bezpłatnie 2 razy w ciągu roku.
  • Jeżeli jesteś ubezpieczony i zmieniłeś miejsce zamieszkania oraz w sytuacji zaprzestania udzielania świadczeń przez wybranego lekarza, pielęgniarkę i położną podstawowej opieki zdrowotnej oraz z innych przyczyn niezależnych od Ciebie, masz prawo do ponownego wyboru.
  • W przypadku dokonania wyboru lub zmiany lekarza POZ, nie ma konieczności składania deklaracji wyboru pielęgniarki POZ i położnej POZ (każdą z ww. deklaracji pacjent ma prawo złożyć osobno, również w innych placówkach podstawowej opieki zdrowotnej).

Deklaracje możesz wypełnić codziennie w godzinach pracy rejestracji naszej przychodni.

Lekarz POZ planuje i realizuje opiekę lekarską nad ubezpieczonym oraz koordynuje udzielanie świadczeń przez współpracujący z nim personel medyczny.

Co to oznacza dla pacjenta?

Pacjent zgłasza się do lekarza POZ zawsze, gdy ma problem zdrowotny. To ten lekarz kieruje całym procesem leczenia. Jeśli pacjent czegoś nie rozumie, nie wie jaką podjąć decyzję odnośnie leczenia, może porozmawiać o tym z lekarzem POZ.

Jeśli stan zdrowia pacjenta wymaga dalszych badań i leczenia u lekarza specjalisty, lekarz POZ wyda konieczne skierowania.

Pielęgniarka POZ planuje i realizuje kompleksową opiekę pielęgniarską w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki chorób, świadczeń pielęgnacyjnych, świadczeń diagnostycznych, świadczeń leczniczych, świadczeń rehabilitacyjnych nad zdrowymi i chorymi niezależnie od płci i wieku. Na podstawie zleceń lekarza ubezpieczenia zdrowotnego wykonuje zastrzyki i zabiegi w gabinecie pielęgniarki POZ i w domu pacjenta.

Położna POZ realizuje kompleksową pielęgnacyjną opiekę położniczo-neonatologiczno-ginekologiczną obejmującą opiekę nad kobietą w każdym okresie jej życia:

  • edukację w zakresie planowania rodziny;
  • opiekę w okresie ciąży, porodu i połogu, nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem;
  • opiekę w chorobach ginekologicznych,
  • podejmuje działania w celu wczesnego wykrywania i likwidacji czynników ryzyka nowotworowego.

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych), udzielane są bez skierowania oraz realizowane przez lekarzy i pielęgniarki od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 dnia danego do godz. 8.00 dnia następnego. 

Najbliżej naszej Przychodni nocną i świąteczną opiekę zdrowotną zapewnia:
Szpital Specjalistyczny im. Henryka Klimontowicza
Węgierska 21
38-300 Gorlice
tel. 18 352 75 74
pozostałe punkty nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w województwie małopolskim:  KLIKNIJ
Pogotowie ratunkowe – numer alarmowy – 999 lub 112
Dzwoń zawsze, kiedy wydaje Ci się, że Twoje lub czyjeś życie jest zagrożone!